вівторок, 9 січня 2024 р.

Я досліджую світ

Які народи живуть в Україні? Мета: познайомить учнів з деякими національними меншинами , які проживають на території нашої країни, з їх національними вбраннями, розвивати пам'ять, мовлення, мислення; виховувати почуття патріотизму розвивати пізнавальний інтерес; виховувати повагу до культури народів світу. Обладнання: мультимедійний комплект Хід уроку Організаційний момент Створення позитивного психологічного клімату класу.
Вправа "Синоптик"
-Давайте переглянемо відео і дізнаємось куди ми відправимось у подорож. (Відео) Що цікавого побачимо в інших країнах?!
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення вчителя з елементами бесіди — Сучасне людство налічує тисячі народів, майже 200 держав, понад 6 млрд жителів. Серед усієї маси людей немає двох однакових осіб. Кожен має свої особливості. Крім індивідуальних відмінностей, виділяють також групові: сімейні, статеві, вікові, професійні, національні і т. ін. Будь-яка нація, соціальна група сприймає із системи загальнокультурних людських цінностей тільки те, що відповідає духовному настрою, їхньому рівню розвитку, можливостей. Національні культури стають взаємопов’язаними. Вони впливають одне на одну, посилюється взаємозв’язок різних країн і народів. Національні риси не можна перебільшувати, робити їх винятковими. Національні особливості зближують людей, зацікавлюють людей інших національностей, а не вилучають людей з національного оточення інших народів, не замикають народи у собі. «Наша істинна національність — це людство»,— сказав письменник Герберт Джордж Уелс. Людина повинна виконувати певні правила сумісного співіснування на Землі (учитель читає правила та обговорює їх з дітьми). Любити і шанувати Землю, яка благословляє життя й управляє ним. Не ставити себе над іншими живими істотами і поводитися таким чином, щоб вони не зникали. Бути вдячним рослинам і тваринам за їжу, яку маємо. Не оскверняти багатств Землі виробництвом зброї. Не наживатися на багатствах Землі, а відновлювати їх. Споживати багатства Землі раціонально, бо всі земляни мають на них однакові права. — Які народи, що проживають на території України, ви знаєте? Як ви вважаєте, вони мають однакові з нами права? Як ми до них повинні ставитися? — Кожен народ має свою культуру, свої звичаї. Як проявити повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів інших народів? — Знання культурних цінностей різних народів, національних свят дозволяє глибше пізнати душу народу, краще порозумітися. Народи, які проживають в Україні, повинні вивчати українську культуру. Якщо основою традиції якогось народу є загальнолюдські цінності, то вони сприймаються всіма народами і потребують толерантного ставлення. Таким чином ми повинні ставитись з повагою до традицій та звичаїв інших народів. Бути толерантними. А також вивчати, берегти нашу українську культуру. Давайте порухаємось.
- За якими ознаками відрізняються представники різних народів? ( Одяг, риси обличчя, побут) На Земній кулі живе понад 3000 народів. Серед них є численні, а є ті що налічує кілька десятків осіб. Найбільшими народами є китайці.
Всі люди народились вільними і рівними за своєю гідністю та правами. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти один до одного в дусі братерства.Є документ який нам з вами потрібно знати. Назва його - Декларація. Декларація - документ у якому викладено важливі правила, обов'язки для всіх людей. Підсумок уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар