вівторок, 9 січня 2024 р.

Я досліджую світ

Які народи живуть в Україні? Мета: познайомить учнів з деякими національними меншинами , які проживають на території нашої країни, з їх національними вбраннями, розвивати пам'ять, мовлення, мислення; виховувати почуття патріотизму розвивати пізнавальний інтерес; виховувати повагу до культури народів світу. Обладнання: мультимедійний комплект Хід уроку Організаційний момент Створення позитивного психологічного клімату класу.
Вправа "Синоптик"
-Давайте переглянемо відео і дізнаємось куди ми відправимось у подорож. (Відео) Що цікавого побачимо в інших країнах?!
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Повідомлення вчителя з елементами бесіди — Сучасне людство налічує тисячі народів, майже 200 держав, понад 6 млрд жителів. Серед усієї маси людей немає двох однакових осіб. Кожен має свої особливості. Крім індивідуальних відмінностей, виділяють також групові: сімейні, статеві, вікові, професійні, національні і т. ін. Будь-яка нація, соціальна група сприймає із системи загальнокультурних людських цінностей тільки те, що відповідає духовному настрою, їхньому рівню розвитку, можливостей. Національні культури стають взаємопов’язаними. Вони впливають одне на одну, посилюється взаємозв’язок різних країн і народів. Національні риси не можна перебільшувати, робити їх винятковими. Національні особливості зближують людей, зацікавлюють людей інших національностей, а не вилучають людей з національного оточення інших народів, не замикають народи у собі. «Наша істинна національність — це людство»,— сказав письменник Герберт Джордж Уелс. Людина повинна виконувати певні правила сумісного співіснування на Землі (учитель читає правила та обговорює їх з дітьми). Любити і шанувати Землю, яка благословляє життя й управляє ним. Не ставити себе над іншими живими істотами і поводитися таким чином, щоб вони не зникали. Бути вдячним рослинам і тваринам за їжу, яку маємо. Не оскверняти багатств Землі виробництвом зброї. Не наживатися на багатствах Землі, а відновлювати їх. Споживати багатства Землі раціонально, бо всі земляни мають на них однакові права. — Які народи, що проживають на території України, ви знаєте? Як ви вважаєте, вони мають однакові з нами права? Як ми до них повинні ставитися? — Кожен народ має свою культуру, свої звичаї. Як проявити повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів інших народів? — Знання культурних цінностей різних народів, національних свят дозволяє глибше пізнати душу народу, краще порозумітися. Народи, які проживають в Україні, повинні вивчати українську культуру. Якщо основою традиції якогось народу є загальнолюдські цінності, то вони сприймаються всіма народами і потребують толерантного ставлення. Таким чином ми повинні ставитись з повагою до традицій та звичаїв інших народів. Бути толерантними. А також вивчати, берегти нашу українську культуру. Давайте порухаємось.
- За якими ознаками відрізняються представники різних народів? ( Одяг, риси обличчя, побут) На Земній кулі живе понад 3000 народів. Серед них є численні, а є ті що налічує кілька десятків осіб. Найбільшими народами є китайці.
Всі люди народились вільними і рівними за своєю гідністю та правами. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти один до одного в дусі братерства.Є документ який нам з вами потрібно знати. Назва його - Декларація. Декларація - документ у якому викладено важливі правила, обов'язки для всіх людей. Підсумок уроку

понеділок, 8 січня 2024 р.

Навчання грамоти. Тема. Звук [г]. Позначення його буквами Г, г («ге»).

Тема. Звук [г]. Позначення його буквами Г, г («ге»). Мета: ознайомити учнів з літерами Г, г («ге»), їх назвою та звуковим значенням; формувати навички читання слів із цією літерою, удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений, складовий аналіз слів, сприяти збагаченню та активізації словникового запасу учнів; розвивати спостережливість, фонематичний слух і зв’язне мовлення учнів, вміння узагальнювати та удосконалювати сказане. Обладнання: каса букв; предметні малюнки, таблиці, фішки. ХІД УРОКУ I. Організація класу. II. Актуалізація опорних знань. Артикуляційна гімнастика
III. Повідомлення теми і мети уроку.Розчитування
-Виділення звука [г] зі скоромовки. Вч: У вірші зустрінеться звук, який часто повторюється. «Впіймайте» його та назвіть, у яких словах він зустрічається. У ставку з гусаком Гусенята й гуска. Гусенята плюскотять, Гуска носом плюска. Уч: (відповідь учнів). Вч: Сьогодні ми вивчатимемо нову букву – Г, яка на письмі позначає звуки [г],[г']. (на екрані появляється нова буква). Га-га-га та Ге-ге-ге… Це напевне буква Г? Буква Г якраз така, Неначе шия в гусака. Вч: Спробуйте назвати слова, в яких також ми чуємо звук [г]. (Гриб, магазин, гарбуз, гора, сніг, гілка) Уч: (відповідь учнів). Вч: Який звук [г] — приголосний чи голосний? Уч: (відповідь учнів). Вч: Давайте поставимо нову букву в будиночок, до букв, які ми вже вивчили.(показує місце букви в касі) Уч: (Виходить до дошки і ставить букву на її місце). -Робота з букварем Вч: Розгортаємо буквар. Погляньте на велику та мальньку букву Г. Що помітили? (За розміром різні, а за формою — однакові.) Уч: (відповідь учнів). Вч: Погляньте на малюнки. Що ви там бачите? Уч: Ми бачимо гриб, гороху, грушу. Вч: Який перший звук ви чуєте, коли називаєте їх? Уч: Звук [г]. Вч: Він м’який чи твердий? Уч: Твердий. Вч: Ставимо пальчики на перший склад в будиночку. Читаємо вголос. Уч: (читають). Вч: Я прочитаю вам наступні слова, а потім прочитаєте ви. ( читає слова, подані в аналітико-синтетичній формі: гілка, голка, гуска.) Уч: (спочатку разом читають, потім вчитель вибірково називає учня). Вч: Погляньте на хлопчика. Він засмутився, допоможемо йому? Уч: Так. Вч: (Викликає учня, той читає запитання, дає відповідь, і так до кожного слова). Вч: Ви справились з завданням і допомогли хлопчикові. Погляньте на колонки слів. Прочитайте їх. -Прочитайте слова, у яких буква Г стоїть на початку слова. -Прочитайте тільки ті, які написані з великої букви. Чому вони з великої? -Прочитайте слова, які відповідають на питання хто? -Прочитайте назви тварин. Читання тексту на С. 13 «Розмова птахів». Самостійне читання та читання з вчителем, ланцюжком С. 14. Уч: (читають). IV. Закріплення вивченого матеріалу Вч: Погляньте на малюнок. Що ви там бачите? Уч: Ми бачимо гусака і гуску з гусенятами. Вч: Та це ж ті, яких ми бачили на початку уроку. Я прочитаю вам скоромовку, а потім ви повторите. Готові? Уч: Так. Ніс Гриць пиріг через поріг, Став на горіх, упав на поріг. Вч: (промовляє скоромовку в різному темпі, діти повторюють, потім розказують напам’ять). V. Підсумок уроку. Вч: Яку букву ми сьогодні вивчили? Уч: Ми вивчили букву Г. Вч: Які звуки позначає на письмі ця літера? Уч: Вона позначає звуки [г],[г'].

Я досліджую світ! Тема. Моя країна – Україна.

Тема. Моя країна – Україна. Мета: дати учням первинне уявлення про Україну як державу, про усвідомлення своєї приналежності до України; розповісти про столицю України, про національності; сприяти розвитку спостережливості, мислення, уяви, пам'яті, активності; виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини. I. Вступ Організаційний момент 1. Вправа «Погода» — Яка зараз пора року? — Який місяць? — Яке число? — Тепло чи холодно надворі? — Який стан неба? — Яка температура повітря? Вправа "Синоптик" — Яка зараз пора року? — Який місяць? — Яке число? — Тепло чи холодно надворі? — Який стан неба? — Яка температура повітря? 2. Повідомлення теми і мети уроку Робота над загадкою І. Січовика Красивий, щедрий рідний край, І мова наша солов’їна. Люби, шануй, оберігай Усе, що зветься... (Україна). — Діти, як називається країна, у якій ми живемо? — Україна — наша земля. Ми називаємо Україну нашою Батьківщиною, тому що тут народжувалися, жили та вмирали наші далекі пращури. Це велика, багата і прекрасна країна. Перегляньте відео про Україну.
- Які міста та їх унікальність вам сподобались та запамятались? - Що винайшли наші відомі українські постаті? -Хто прославляв нашу країну? Робота з підручником. - А зараз давайте попрацюємо з підручником.
- А чи знаєте ви що в нашій країні живуть люди інших національностей? - Ви могли почути як вони говорять. В них інша мова, одяг, зовнішність. - Чи зустрічали ви таких людей? - Можливо в місті або коли відпочивали в іншому місті? - В яких містах України ви були? Що найбільше запам'яталося? -А чи знали ви що грузини не знімають взуття коли приходять у гості? А в Польщі на Різдво всі родини ставлять ще пусту миску на стіл для неочікуваного гостя? Дуже дивні є традиції та звичаї в інших народах. - А зараз подивіться цікаве відео про інші традиції інших національностей.
Домашнім завданням буде: Обговорити разом з батьками які традиції та яких країн вам сподобались?! Чим саме? І де б хотіли побувати?